Cariere

ANGAJAM VÂNZĂTOR PIESE AUTO

Cerințe

  • – Experiență (minim 2 ani cumulat sau necumulat în domeniul auto sau în domeniul vânzărilor oricărui produs sau serviciu);
  • – Limba engleză (minim nivel mediu scris și vorbit);
  • – Abilități de negociere avansate;
  • – Seriozitate și determinare;
  • – Capacitate de învățare rapidă.

Responsabilități

  • – Postează cele aproximativ 1500 de anunțuri ale firmei în ziare electronice;
  • – Introduce produsele firmei în cataloage virtuale;
  • – Identifică noi surse de promovare a produselor firmei;
  • – Monitorizează numărul de solicitări primite de la fiecare sursă de promovare în parte;
  • – Consiliază potențialii clienți prin telefon sau poșta electronică și răspunde solicitărilor adresate de aceștia;
  • – Realizează o evaluare primară a defectelor autoturismelor clienților;
  • – Oferă potențialilor clienți informații și îi consiliază cu privire la:
  • – tariful produselor;
  • – tariful serviciului de montaj;
  • – operațiunile tehnice aferente montajului;
  • – plăți, facturare, garanții.
  • – Oferă clienților posibilitatea unei verificări amănunțite a sistemului de direcție al autoturismelor deținute de aceștia. Verificarea se realizează în cadrul service-ului autorizat RAR Autoestet-Servodirecții;
  • – Realizează recepția potențialilor clienți în magazinul firmei;
  • – Întocmește documentele ce însoțesc produsul achiziționat de client (factură și certificat de garanție);
  • – Pregătește piesele în vederea livrării lor prin curier (împachetare, documente curier etc.);
  • – Prestează activități de gestiune.

Beneficii

  • – Contract de muncă încheiat pe perioadă nedeterminată;
  • – Salariu fix;
  • – Plan de bonusuri în funcție de performanță;
  • – Posibilitate de avansare.

Despre Autoestet-Servodirecții

Serviciile companiei includ reparația casetelor de direcție, reparația pompelor servodirecție precum și importul și distribuția acestora.

Autoestet-Servodirecții furnizează pe piața națională casete de direcție și pompe servodirecție pentru autoturisme, microbuze, autoutilitare, autobuze, camioane, tir-uri.

Este posibilă și montarea casetei direcție și a pompei de servodirecție în cadrul service-ului Autoestet. Compania are o experiență de peste 30 de ani în domeniul hidraulicii.

Service-ul este autorizat de către Registrul Auto Român (R.A.R.) care este organismul tehnic de specialitate desemnat de Ministerul Transporturilor ca singura autoritate competentă în domeniul vehiculelor rutiere, siguranței rutiere, protecției mediului înconjurător și asigurării calității.

Activitatea companiei se desfășoară în sectorul 3 din București.